Taneční škola Pavla Neumanna
Víme co vás zajímá

Časté otázky

Co budu potřebovat na taneční lekce? Pro taneční lekce Vám doporučujeme zakoupit taneční obuv nebo taneční cvičky. Ideální je mít k dispozici obojí. Pokud úplně začínáte a nechce se vám zatím kupovat taneční obuv je nezbytné pořídit si alespoň taneční cvičky.

Na kolik mě vyjdou taneční boty a taneční cvičky? Taneční boty se pohybují v cenovém rozpětí (700,- až 5000,-) Kč a taneční cvičky (200,- až 1000,- Kč)

Jak poznám vhodné taneční cvičky? Taneční cvičky jsou zcela měkké (dají se srolovoat), mají koženou podrážku. Podrážka není gumová.

Kde se kupují taneční cvičky? Taneční cvičky je možné zakoupit u nás v taneční škole.

Je možné tančit naboso? Toto nedoporučujeme, protože během tanečních figur se musíme na pološpičce chodidla často točit a tření chodidla o podlahu není příjemné ani bezpečné

Je možné tančit v ponožkách? Toto není u nás povolené. Ponožky samy o sobě v kontaktu s dřevěnou podlahou při tanci hodně kloužou a je to velmi nebezpečné. Může dojít k pádům a úrazu.

Co jsou chrániče obuvi? Chrániče jsou plastové nástavce na podpatky dámskách bot. Chrání plochu tanečního parketu před poškozením. Jsou vyžadovány na většině tanečních parketů.

Taneční obuv latinskoamerická

Nejčastější provedení taneční obuvi ve verzi tělový satén s páskami. Velmi pohodlně sednou na chodidlo a umožní tak perfektní pohyb na parketě.